Pożar traw – 101/2022

28 marca o godzinie 20:25 zostaliśmy zadysponowani do pomocy zastępom z OSP Łomianki przy pożarze traw w Łomiankach przy ul. Pastewnej. Do zdarzenia udaliśmy się naszymi dwoma średnimi samochodami Iveco i Renault. Ze względu na położenie pożaru jakim była łąką przy samej rzece Wiśle w tzw. międzywalu dojazd był znacząco utrudniony i wydłużony. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy rozległy rozprzestrzeniający się pożar traw na powierzchni około 1ha. Nasze wysiłki skupiły się na działaniach od czoła pożaru w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się ognia, a następnie przystąpiliśmy do przelewania pogorzeliska oraz licznych palących się drzew. Do koszar wróciliśmy chwilę po północy.
Przypominamy nasz apel o nie wypalanie traw!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *