Potrącenie pieszego – 2/2022

W dniu 12.01 o godzinie 19:42 zostaliśmy zadysponowani do potrącenia pieszego na drodze krajowej nr. 7 do którego doszło na wysokości przejścia dla pieszych przy ul. Wędkarskiej w Dziekanowie Polskim. Do zdarzenia udaliśmy się zastępami GBA Renault i GLBA Mitsubishi. Po przybyciu na miejsce stwierdziliśmy, że w wyniku zderzenia z pojazdem dostawczym jedna osoba została poszkodowana. W chwili naszego przyjazdu znajdowała się ona pod opieką świadków zdarzenia. Niezwłocznie przystąpiliśmy do udzielenia jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. W międzyczasie pozostali druhowie zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przyjęli lądujący śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przybył na miejsce z powodu braku wolnego naziemnego zespołu ratownictwa medycznego. Po zabraniu poszkodowanego drogą lotniczą, nasze działania polegały na oświetleniu i dalszym zabezpieczeniu miejsca zdarzenia na czas pracy Policji. Pomogliśmy również kierowcom, którzy utknęli na zamkniętym odcinku drogi poprzez przekierowanie ich na drogę w kierunku Sadowej, gdzie na czas trwania utrudnień kierowaliśmy ruchem. Do czasu zakończenia czynności przez Policję droga w kierunku Warszawy była całkowicie zablokowana, a ruch odbywał się drogą serwisową. Do koszar wróciliśmy o 23:30. Na miejscu pracował również zastęp z JRG 11 Warszawa.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *