Zapraszamy wszystkich chętnych na zbiórki naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej które odbywają się w każdą sobotę o godzinie 16, mile widziane będą osoby od 12 roku życia.

Na naszych strażackich spotkaniach zapoznasz się z organizacją OSP, poznasz czynniki zagrożenia pożarowego oraz przyczyny ich powstawania i rozprzestrzeniania się, poznasz podstawowe zasady zapobiegania pożarom, dowiesz się jak wygląda zaopatrzenie wodne i system alarmowania w OSP i czym jest podręczny sprzęt gaśniczy, a także zapoznasz się ze sprzętem stanowiącym wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziekanowie Polskim.

Celem zbiórek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej jest przygotowanie druhów MDP OSP do pracy społecznej na rzecz obrony przeciwpożarowej i służby w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.