Ćwiczenia w ramach zbiórki MDP

W zeszły piątek (5.01) w ramach cotygodniowej zbiórki naszej “Młodzieżówki” udaliśmy się do Dziekanowa Leśnego na ćwiczenia. Na miejsce z racji wysokiej frekwencji (również wśród “dorosłych” druhów) udaliśmy się zastępami GBA Iveco i GBA Star. 

Pierwsze założenie zakładało pożar obiektu. W jego ramach zostało wykonane rozwinięcie linii głównej i trzech gaśniczych na dużą odległość. Rozstawiono również maszt oświetleniowy wraz z agregatem prądotwórczym. Dodatkowo, każda rota pracowała w sprzęcie OUO. 

Drugim założeniem był pożar altany w wyniku wybuchu butli z gazem. Przyjęto, że w środku może znajdować się butla z gazem oraz, że jedna osoba została poszkodowana. Wprowadzono 2 roty do obiektu celem przeszukania oraz jedną na zewnątrz celem prowadzenia działań gaśniczych. Odnaleziono i ewakuowano została ranną osobę której zostało udzielone KPP, dodatkowo z budynku wyniesiono butle z gazem, którą niezwłocznie schłodzono. Przygotowano również lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Po zakończeniu każdego z założeń dokonano jego omówienia i podsumowania. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *